Не пошкодуєш! Junkyard 2023 змагання з кросс кантрі
MoToFuNKieV MoToFuNKieV
1.1K subscribers
588 views
28

 Published On Sep 13, 2023

#ktm #enduro #crosscountry #motocross #ендуро #мотокросс #кросскантри #racing

Привіт всім,

Прийняв учать у змагання з кантрі кросу, у Житомирі під назвою Junkyard. Перед тим як Ви почнете дивитись відео, прочитайте, що це за стиль змаганнь.

Незважаючи на те, що Міжнародною мотоциклетною організацією кантрі-крос визнаний самостійною дисципліною, він дуже схожий на ендуро, і єдиною відмінністю від нього вважається відсутність у цьому виді спорту цивілізованих доріг, де мотоцикли могли б рухатися, не відчуваючи жодних проблем і не зустрічаючи на шляху перешкод. Тут навпаки, чим складніше, тим краще, і траса для змагань кантрі-кросом спеціально готується таким чином, щоб спантеличити спортсменів по максимуму наявністю цілого ряду труднощів без будь-яких поблажок.

Розвиток кантрі-кросу відбувався практично одночасно і паралельно з ендуро. І це не дивно, адже той є певною мірою платформою для багатьох напрямків, що набули активного поширення на рубежі 20-21 століть.
Кантрі-крос є гонкою строго по пересіченій місцевості з чітким прокладеним маршрутом, де учасникам змагань доводиться стикатися з різними перешкодами і демонструвати індивідуальну майстерність на відрізках шляху, в яких необхідні швидкісна маневреність і технічно грамотне виконання. Основним завданням пілота в цій дисципліні вважається подолання переважної у порівнянні з іншими гонщиками числа кіл, що становлять дистанцію. На все спортсменам дається 90 хвилин, при тому, що довжина кола становить від 4 до 8 км, напханих всілякими "сюрпризами" природного та штучного походження.

Для заїздів у кантрі-кросі використовуються кросові мотоцикли та двоколісні агрегати класу ендуро. Регламент змагань, як правило, не передбачає обмежень щодо рівня професіоналізму кожного з бажаючих зареєструватись на той чи інший турнір. Дистанцію з однаковою радістю та спортивним азартом освоюють як суворі "вовки" мотоциклетних баталій, що пройшли вогонь і воду, так і ті, хто тільки починає свій шлях до зеніту слави, але не поступається іменитим колегам у прагненні до перемоги.

Традиційно траса кантрі-кросу включає такі ділянки з набором елементів різного ступеня складності: відрізок для мотокросу, в якому переважають химерні віражі, запаморочливі трампліни і висоти; відрізок для ралі передбачає наявність доріг з ґрунтовим та піщаним покриттям; Відрізок для ендуро не зраджує собі в важкопрохідних територіях з поваленими колодами, вузькими стежками, якими і пішому-то пройти непросто, крутими підйомами, піднятися на які з першої спроби вдається далеко не всім, і захоплюючими спусками. Враховуючи, що перепони повторюються протягом кіл дистанції знову і знову, втратити час, долаючи будь-яку з них, досить легко. Тому перевага тут часто є досить умовною, і лідери можуть змінюватися після кожного пройденого витка.

Варто згадати про правила старту у цій дисципліні. Існує два варіанти, які зобов'язують пілотів до беззаперечного підпорядкування. Ле-Ман має на увазі мотоцикли, що самотньо стоять біля стартової риси, з вимкненими двигунами і гонщиків, які чекають сигналу до початку змагань недалеко від своїх машин. Почувши його, спортсмени біжать до мотобайків, заводять їх та йдуть на підкорення траси. Варіант із заглушеним двигуном відрізняється від першого тим, що тут пілоти вже сидять у сідлах мотоциклів, і лише після команди "Старт!" змушують агрегати прокинутися, щоб розпочати боротьбу один з одним.



Instagram - MoToFuNKiev

show more

Share/Embed