Nastolatki i ADHD - szkoła, emocje, organizacja i kilka innych kłopotów
Juniorowo Juniorowo
1.12K subscribers
508 views
18

 Published On Streamed live on May 28, 2024

Bycie nastolatkiem z ADHD to nie jest bułka z masłem. Z jednej strony coraz większe oczekiwania świata - odpowiedzialności, organizacji, samodzielności, punktualności, systematyczności, rzetelności... i innych -ości, z drugiej - chaos w plecaku, w głowie, w pokoju, w kalendarzu. Wszystko to zanurzone dodatkowo w procesie dojrzewania, który sam w sobie nie jest łatwy.

W takich okolicznościach można przegapić niezwykły potencjał, talenty, możliwości, jakie nosi w sobie nastolatek z ADHD.

Jak złapać równowagę pomiędzy dostosowywaniem się do oczekiwań świata a adhdowymi potrzebami? Jak złapać harmonię ze światem nie gubiąc siebie? Jak dorosnąć i rozwinąć skrzydła z ADHD?

Jak w tym mądrze wspierać dorastające dziecko?

Odpowiedzi na te pytania poszukam wspólnie z Karoliną Ziegart-Sadowską - ekspertką w temacie ADHD. A okazją do naszej rozmowy jest niedawna premiera poradnika dla młodzieży Allison Tyler "Rozwiń skrzydła z ADHD. Jak wyciszyć umysł, odnaleźć równowagę i rozwinąć ukryte talenty" wydanego przez GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i nastolatków!

Karolina Ziegart-Sadowska
Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, biotechnolożka z zamiłowaniem do neurobiologii. Prowadzi psychoterapię dorosłych, dzieci i młodzieży w podejściu poznawczo-behawioralnym z wykorzystaniem technik “trzeciej fali” (ACT, terapia schematów, mindfulness). Pasjonuje ją temat neuroróżnorodności - od ponad 10 lat pracuje z dziećmi i dorosłymi z ADHD oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wspiera również rodziców w pokonywaniu trudności wychowawczych i kształtowaniu kompetencji rodzicielskich, prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla specjalistów. Jest współtwórczynią „Akademii Różnorodności” – miejsca szkolącego profesjonalistów do pracy z osobami neuroróżnorodnymi. W pracy ceni metody oparte o dowody naukowe i podejście EBM (evidence-based medicine). Prowadzi prywatną praktykę.

show more

Share/Embed