Трудовий договір та договір ЦПХ, податки з найманих працівників
Смарт Бухгалтерия Смарт Бухгалтерия
2.24K subscribers
6,630 views
115

 Published On Apr 6, 2017

У цьому відео ми відповіли на запитання підприємців-роботодавців.
Безкоштовна реєстрація у сервісі для підприємців-єдинників «Смарт Бухгалтерія» — https://smcs.com.ua/uk?invite_code=Zq...

0:34 Чи треба подавати 1ДФ, якщо кошти з поточного рахунку ФОП перераховувалися на його картку фізособи, а з неї оплачувалися особисті покупки?
Подавати 1ДФ не потрібно, підприємець має право на свій розсуд витрачати гроші з рахунку, які були віднесені до доходу, тобто відображені в декларації з ЄП та книзі обліку доходів. Особисті покупки не є виплатою фізособам або найманим працівникам і не відображаються в 1ДФ.

1:19 Які податки треба платити за найманого працівника підприємцям 2-ї групи?
Роботодавці повинні нараховувати зарплату за підсумками місяця і виплачувати аванс за першу половину місяця, при їх виплаті сплачувати: ЄСВ за ставкою 22% за свій рахунок, ПДФО 18% і військовий збір 1,5% — утримуються з доходу працівника. Щомісяця подавати звіт Д4 і раз на квартал — розрахунок 1ДФ, де відображається ПДФО і військовий збір.

2:48 Чи може підприємець найняти продавця на півставки, із зарплатою 1600 гривень? Чи потрібно реєструвати трудовий договір у центрі зайнятості? Видавати зарплату можна готівкою чи тільки через банківську картку?
У такому разі треба оформляти трудовий договір і подавати до податкової повідомлення про прийом працівника. Реєстрацію договорів у центрі зайнятості скасували. За працівника ви повинні платити податки і збори — ЄСВ, ПДФО та військовий збір, при цьому ЄСВ розраховувати з мінімальної зарплати — 3200 гривень.
Із працівником за сумісництвом теж потрібно укладати трудовий договір і платити ті самі податки і збори, а ЄСВ нараховувати на фактичну суму зарплати.
Виплачувати зарплату можна готівкою за відомістю про виплату зарплати, в ній працівник повинен розписатися.

4:16 Чи можна укласти цивільно-правовий договір про послуги кур'єра, оформити за ним продавця в магазин або перукаря в салон? Чи треба повідомляти податкову?
Щоб договір ЦПХ не визнали трудовим, його слід правильно оформити. Не можна прописувати назву посади, вкажіть роботи або послуги, які треба виконати. Не повинно бути графіка робіт, а тільки строки їх виконання. Строк договору ЦПХ — не більше року. Особа, з якою уклали договір, не включається до штатного розпису і не має права на відпускні та лікарняні.
Повідомляти в податкову про договір ЦПХ не треба, але в таблиці 5 форми Д4 і в розрахунку 1ДФ вкажіть дату початку і закінчення його дії. За таким договором треба платити ЄСВ, ПДФО та військовий збір.

6:19 Ветклініка працює з 8 до 22 год без вихідних. Робочий день понад 8 год на день, але позмінно — 2 робочих, 2 вихідних. Як нараховувати зарплату при роботі за різними графіками і з різною тривалістю робочого часу?
Радимо використовувати підсумований обліку робочого часу. Для цього складіть графік змінності працівників, вони повинні ознайомитися з ним за місяць. Визначтеся з обліковими періодом, наприклад квартал, щоб відстежувати за його підсумками місячні норми робочого часу. Контролюйте, щоб за підсумками місяця робочий час за тиждень не перевищував 40 годин, інакше доведеться нараховувати понаднормові.

Корисні статті:
«ЄСВ на доходи працівників» — https://help.smcs.com.ua/uk/yesv-na-d...
«Заповнення звіту Д4» — https://help.smcs.com.ua/uk/zapovnenn...
«Порядок заповнення звіту за формою № 1ДФ» — https://help.smcs.com.ua/uk/poriadok-...
«Як підприємці оформляють найманих працівників» — https://help.smcs.com.ua/uk/yak-pidpr...
«Договори ЦПХ з фізичними особами» — https://help.smcs.com.ua/uk/dogovory-...

show more

Share/Embed