Bezpłatne KTG w domowym zaciszu
Szpital Specjalistyczny Kościerzyna Szpital Specjalistyczny Kościerzyna
188 subscribers
498 views
2

 Published On Nov 7, 2022

Ruszył pilotażowy program kierowany do pacjentek od 36 tygodnia ciąży pojedynczej z regionu powiatu bytowskiego, który umożliwia zdalne rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu i czasie w warunkach domowych.
Program jest odpowiedzią na brak oddział położniczego w w.w. powiecie i ma na celu zwiekszenie bezpieczeństwa przebiegu ciąży.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. przystąpił do realizacji pilotażowego programu kierowanego do pacjentek z powiatu bytowskiego. 20 października 2022r. zawarta została umowa z firmą Carebits sp. z o.o dotycząca udzielania przez firmę świadczeń zdrowotnych polegających na analizie i interpretacji zarejestrowanego zapisu badania kardiotokograficznego wykonanego w warunkach domowych przy wykorzystaniu bezprzewodowego telemedycznego kardiografu KTG.

Ponadstandardowa usługa monitorowania dobrostanu ciąży przy użyciu przenośnego urządzenia do samodzielnego badania KTG dostarczonego przez firmę Carebits sp. z o.o. umożliwia całodobową kontrolę dobrostanu dziecka. Dzięki badaniu możliwe jest monitorowanie czynności serca płodu, a także kontrolowanie liczby oraz czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie pozwala na sprawdzenie, w jakim stanie jest dziecko i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości (np. zaburzenia czynności serca płodu w wyniku niedotlenienia) szybką reakcję. Jest to w pełni bezpieczna metoda, zapewniająca kliniczną jakość badania, czyli taką jaką uzyskuje się w szpitalu czy gabinecie lekarskim.
Jak skorzystać?

Z programu mogą skorzystać zakwalifikowane pacjentki od 36 tygodnia ciąży pojedynczej aż do rozwiązania. Pierwszeństwo udziału w programie mają pacjentki z regionu powiatu bytowskiego z ciążą powikłaną gdzie występuję np. cukrzyca, nadciśnienie. Realizacja projektu ma na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu kobiet w ciąży oraz zwiększenie poziomu profilaktyki okołoporodowej z uwagi na brak oddziału położniczego w regionie bytowskim.
Do programu należy zgłosić się pod nr tel. +48 22 308 03 00 lub przesłać zgłoszenie na email: [email protected]. Infolinia czynna pon.-piątek od 9.00 do 19.00.

Jak działa program?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do udziału w programie otrzymuje ona telediagnostyczne wsparcie personelu medycznego czuwającego nad przebiegiem ciąży. W ciągu 72 godzin pacjentka bezkosztowo otrzyma pod wskazany przy zgłoszeniu adres, urządzenie KTG wraz z instrukcją użytkowania.

Po kwalifikacji do programu pacjentka samodzielnie przeprowadza badanie KTG, zgodnie z instrukcją użycia i wskazówkami otrzymanymi podczas rejestracji. Pomiar KTG trwa 30 min a następnie zapis badania jest zdalnie przesyłany do centrum monitoringu położniczego i poddawany analizie komputerowym systemem Carebits oraz dodatkowo każdy zapis jest analizowany przez wykwalifikowany personel medyczny. Wynik badania jest niezwłocznie udostępniany pacjentce poprzez SMS, jest też dostępny w aplikacji i w panelu pacjentki po zalogowaniu na stronie https://panel.carebits.pl/pl/login. Usługa monitorowania badań KTG dostępna jest całodobowo 7 dni w tygodniu w tym również w dni świąteczne.

Jeżeli podczas analizy wyników odnotowane zostaną niepokojące sygnały wskazujące na zagrożenie zdrowia, życia i porodu, personel medyczny niezwłocznie poinformuje telefoniczne pacjentkę o konieczności zgłoszenia się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub Izby Przyjęć. Urządzenie do rejestrowania KTG należy zwrócić po rozwiązaniu ciąży. Pacjentka nie ponosi kosztów związanych z odesłaniem urządzenia.
Pilotażowy program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego. Liczba uczestników programu jest ograniczona, z programu może skorzystać 100 pacjentek, przy czym kwalifikowanie i udostępnianie urządzeń KTG możliwe jest najpóźniej do 23 grudnia 2022r.

show more

Share/Embed