Montaż dużej szklarni z poliwęglanu | Skarbnica 40х20
Małe szklarnie Małe szklarnie
294 subscribers
117,420 views
361

 Published On Jun 27, 2021

W tym filmiku pokazujemy jak złożyć szklarnie z poliwęglanu komorowego o wymiarach 3x6. U nas możecie zakupić dany model oraz zamówić montaż szklarni pod klucz . Szklarnia Skarbnica 40x20 -https://maleszklarnie.pl/catalog/szkl...
Szklarnia z poliwęglanu „Skarbnica 40x20” przeznaczona jest do stworzenia optymalnego klimatu do uprawy sadzonek, kwiatów i warzyw w ogrodzie. Rama szklarni „Skarbnica 40x20” wykonana jest z ocynkowanego profilu o przekroju 40x20 mm i 18x18 mm i przeznaczona
jest do przykrycia poliwęglanem komorowym. Aby zapewnić maksymalną sztywność,
front jest całkowicie spawany, a łuki są całe, bez łączeń. Rama szklarni jest montowana
za pomocą śrub i nakrętek (M6). Do montażu szklarni z poliwęglanu
wymagany jest klucz nr 10. Do poprawy wentylacji szklarni służą dwoje drzwi i lufcików. Nie ma potrzeby zdejmować pokrycia na
Zimę.

‌W zestawie znajduje się taśma paroprzepuszczalna , która klei się po szerokości płyt z obu stron aby zabezpieczyć komory przed robakami oraz kurzem . Najlepiej zakleić komory jeszcze przed rozpoczeciem montazu szklarni.

‌Przeciać arkusz poliwęglanu (rozmiar 6,00x2,10 m) na trzy części: dwie części po 202 cm i jedną część 196 cm. Ciąć poliwęglan nożem lub wyrzynarką. Umieścić jeden z kawałków poliwęglanu (202x210 cm) na froncie. Komory poliwęglanu powinny być pionowe. Wyrównać go ze wszystkich stron i zabezpieczyć za pomocą wkrętów samogwintujących wzdłuż frontu, zgodnie z wywierconymi otworami. Dociąć poliwęglan równo po łuku.
Resztę frontu zakryć drugim kawałkiem poliwęglanu (196x210 cm). Zabezpieczyć za pomocą wkrętów samogwintujących i ciąć dokładnie po łuku. Użyć pozostałego poliwęglanu do przykrycia drugiego frontu.Zmontować drugi front i przykryć go poliwęglanem
analogicznie do pierwszego.6)))Płyty należy układać w taki sposób, aby wystawały poza skrajne łuki o co najmniej 5 cm. Między sobą na długości arkusze poliwęglanowe układa się na zakładkę. Panele należy dokładnie wyrównać i zabezpieczyć wkrętami samogwintującymi, najpierw wzdłuż dolnej krawędzi, a następnie wzdłuż łuków, zgodnie z wywierconymi otworami.

Nastepnie zlozyc środek ramy , łącząc srodkowe luki ze złożonymi frontami oraz miedzy soba za pomoca prostych oraz srub i nakretek jak pokazano na filmiku.

‌Poliwęglan jest mocowany do ramy za pomocą wkrętów samogwintujących 4,2 × 19 mm z ocynkowaną podkładką i gumową uszczelką. W ramie nawiercono już otwory potrzebne do mocowania poliwęglanu komorowego. Podczas montażu nie należy zbyt mocno dokręcać wkrętów samogwintujących, pozostawiając niewielką szczelinę dla „luzu”.
Płyty z poliwęglanu komorowego są instalowane tak, aby powierzchnia chroniona przed
promieniowaniem UV była zawsze na zewnątrz. Oznaczenie można znaleźć na folii opakowaniowej.
Materiał jest cięty specjalnym nożem budowlanym z wysuwanym ostrzem lub wyrzynarką.

Aby znacząco ułatwić montaż okien dachowych, polecamy montować je przed pokryciem ramy szklarni poliwęglanem z góry. Dla montażu okna trzeba zainstalować ramę okna między łukami (uwaga, aby nie trafić w styk poliwęglanu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją w zestawie okienka) oraz przymocować za pomocą wkrętów samogwintujących. Po nakryciu ramy szklarni poliwęglanem należy włożyć okienko w ramę okienną i przywiercić zawiasy oraz wkręty samogwintujące od zewnętrznej strony poliwęglanu, zgodnie z otworami. Po przymocowaniu poliwęglanu oraz osprzętu do okna, należy wyciąć go za pomocą noża budowlanego.

Zamontować zawiasy na drzwiach i oknie za pomocą wkrętów samogwintujących. Wszystkie zawiasy muszą znajdować się na zewnątrz poliwęglanu. Przykręcić zakrętki do okna i drzwi za pomocą wkrętów samogwintujących. Wykonać szczeliny (przecięcia) wzdłuż poziomych i pionowych krawędzi otworów wentylacyjnych i drzwi, aby się otwierały.

show more

Share/Embed