Атомні підводні човни Китаю: чому затонула ядерна субмарина в Ухані
Олександр Вельможко | Odesa & Transport Олександр Вельможко | Odesa & Transport
12.5K subscribers
2,143 views
158

 Published On Premiered Sep 27, 2024

Допомога нашому каналу: 5457 0822 5203 5253
Patreon   / kaiser_odessa  , PayPal: [email protected]
Підписуйтесь на наш канал - Олександр Вельможко - Odesa & Transport. Цікаво та оперативно про війну, флот, Одесу і транспорт. Реєструйтеся в українській мережі SL8 - там у мене теж багато цікавого. https://sl8.online/invite/DndPpJ
______________________
У Китаї затонув атомний підводний човен - прямо біля причалу на суднобудівному заводі.
https://uc.od.ua/news/navy/1259455

Навесні чи на початку літа 2024 року в Китаї стався інцидент, коли новітній атомний ударний підводний човен Військово-морських сил Китаю (ВМС) затонув біля суднобудівного заводу поблизу міста Ухань. Це стало відомо лише зараз, оскільки влада Китаю намагалася приховати інформацію про затонулу субмарину. Звернув увагу на це американський OSINT-дослідник Томас Шугарт, який сам є колишнім офіцером-підводником. Перша ж публікація про це була у Wall Street Journal.

Деталі щодо причин затоплення поки не повністю відомі. Однак Reuters повідомляє, що інцидент може бути пов’язаний з корупцією в оборонному секторі Китаю. Високопоставлений представник Пентагону зазначив, що цей випадок піднімає питання не лише про стандарти навчання та якість обладнання, але й про внутрішню відповідальність Народно-визвольної армії Китаю та нагляд за оборонною промисловістю.

На жаль, поки немає достатньої інформації про те, чи було на борту цього підводного човна ядерне паливо. Представник посольства Китаю у Вашингтоні також не надав жодних деталей щодо інциденту.

Однак, вже є досить детальні супутникові знімки, на яких видно активність на місці інциденту: за допомогою плавучих кранів та буксирів йдуть спроби підняти затонулий підводний човен.

Цей інцидент стався в контексті зусиль Китаю розширити свій військово-морський флот, включаючи флот атомних підводних човнів. Такі події завжди привертають увагу, особливо коли йдеться про атомні підводні човни.

Те, що Ухань знаходиться далеко від моря на річці Янцзи не повинно вводити нас в оману. Справа у тому, що річка судноплавна настільки, що зараз річний вантажообіг торгівельних портів лише в Ухані перевищує 100 мільйонів тон на рік, у місті є десятки суднобудівних заводів, а також відповідні навчальні та дослідницькі центри. До Ухані можуть доходити морські судна тонажем до 10 тисяч тон

Загалом Китай має до 20 атомних підводних човнів. За даними Пентагона на 2022 рік, у Китаю було шість атомних підводних човнів з балістичними ракетами, шість атомних ударних підводних човнів та 48 дизельних підводних човнів.

Найстаріші з них - 5 атомних субмарин типу 091 "Хань", які були введені до складу флоту у 1974-1991 рр, причому дві перші одиниці списані на початку 2000-х рр. Мають тоннаж до 5500 тон, озброєні 6 торпедними апаратами, три човни, що залишаються у строю - мають пускові установки для крилатих ракет, які можна запускати лише з надводного положення.

Більш новими є багатоцільові субмарини типу 093 "Шань", які будуються починаючи з 2007 року. На 2023 рік було введено до складу флоту 6 підводних човнів, ще два будувалися. Ці підводні човни мають тоннаж до 7000 т,, мають 6 торпедних апаратів, з яких, окрім торпед, можна запускати протикорабельні ракети, реактивні міни. Також є і вертикальні пускові установки.

Ракетні підводні човни представлені двома типами. Це одна стара субмарина типу 092 "Ся", збудованою у 1978-1987 (тонаж 6500 т, 6 торпедних апаратів та 12 балістичних ракет "Цзюйлан-1" з ядерними боєголовками дальністю 1700 чи 2500 км). Можливо, був збудований ще один підводний човен цього типу - якщо так, то саме він затонув ще на початку 2000-х рр.

Також є не менше 8 підводних човнів типу 094 "Цзінь", які вводяться до складу флоту з 2007 року. Вони мають тоннаж до 11500 т, ті ж 6 торпедних апаратів та 12 балістичних ракет "Цзюйлян-2" дальністю до 8000 км.

Також проектуються і будуються багатоцільові підводні човни типу 095 та ракетні типу 096. Скоріше за все, біля причалу на верфі в Ухані затонув один з нових недобудованих підводних човнів типу 095.

show more

Share/Embed