КОРИСТЬ КВІТІВ ЛИПИ. ЧИМ КОРИСНИЙ ЛИПОВИЙ ЧАЙ.
Корисні поради Корисні поради
8.74K subscribers
3,995 views
127

 Published On Jun 21, 2023

Настала чудова пора цвітіння липи. У повітрі панує ні з чим не порівнянний тонкий і солодкуватий аромат, який відчувається далеко за межами липових алей.

Своїми лікувальними властивостями квіти липи завдячують унікальному складу:
Це глікозид, тіліацин, флавоноїди, аскорбінова кислота, ефірні олії, дубильні речовини, вітамін А.
Флавоноїди мають протизапальну дію, сприяють зміцненню стінок судин, тобто протистоять хворобам серця та судин. Полісахариди беруть участь у роботі імунітету, чинять опір на інфекційні захворювання.

Ще більше посилюють протизапальну дію дубильні речовини.

Вітамін С є потужним антиоксидантом, який уповільнює старіння та підтримує роботу імунітету.

Ніжний, солодкий аромат квітів липи забезпечують ефірні олії, також вони мають виражену заспокійливу дію.

Чай з квітів липи надає на організм загальнозміцнюючу дію і позбавляє багатьох хвороб:
Липовий чай є чудовим протизастудним засобом, він збільшує потовиділення, що сприяє зниженню температури та підвищенню опірності організму до вірусів та бактерій. Особливо рекомендується вживати його при бронхіті - сапоніни, що містяться в ньому, розріджують мокроту і допомагають її позбутися.

Відвар липових квітів використовують як полоскання при ангіні та інших захворюваннях горла, так як він має антибактеріальні властивості. Для того, щоб приготувати цілющий засіб, 200 мл теплого відвару змішують з 5 грамами харчової соди.

Зміцнює кровоносні судини та запобігає розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Допоможе у разі порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
чашка липового чаю здатна покращити стан при розладі шлунка, здуття живота та запорі. Комплекс активних хімічних речовин, виявлених у липі, може нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, у тому числі зменшити вираженість дискомфорту, стимулювати травлення та виведення їжі.

Онкологічні захворювання. Липа містить такі антиоксиданти, як кверцетин, кумарин і кемпферол, які сприяють нейтралізації вільних радикалів, покращенню загального стану організму, і тим самим зниженню ризику розвитку онкологічних захворювань.

Липовий чай надзвичайно корисний для жінок. Він допомагає впоратися з передменструальним синдромом і налагодити менструальний цикл, а також позбавляє болю внизу живота в критичні дні. До того ж, він благотворно впливає на організм під час клімаксу — стабілізує тиск, зменшує кількість приливів, захищає від різких перепадів настрою та від дратівливості.

Чоловіки також можуть користуватися цілющими властивостями липи. Користь липи при запаленні та аденомі передміхурової залози полягає у стимуляції регенераційних процесів у залозистих тканинах. Особливо цінні липові чаї та настої при простатиті інфекційного характеру.

Липовий чай є потужним антиоксидантом та знижує холестерин. Його варто включити до свого раціону тим, хто дотримується дієти і займається омолоджуванням організму. Вітаміни і мікроелементи, що містяться в напої, підтримують сили і сприятливо впливають на шкіру, нігті і волосся.

Квітки липи мають знеболюючий ефект. Чай ефективно заспокоює біль у суглобах і головний біль.

Корисний при захворюваннях нирок, зокрема при циститі та сечокам'яній хворобі.

Психічне здоров'я. Завдяки заспокійливому ефекту найчастіше липовий чай застосовується при тривожних станах, психічній напрузі та почутті занепокоєння. При частих перепадах настрою або хронічному стресі чашка липового чаю може стати доповненням до лікування. Активні речовини липи здатні впливати на рівень гормонів, викликаючи стан релаксації.

Для схуднення
Липовий чай рекомендують дієтологи з метою зниження ваги. Вважається, що прийом липового чаю протягом 2 - 3 тижнів сприяє схудненню на 3 - 5 кг.
Схуднення здійснюється за рахунок сечогінного ефекту – липовий чай виводить зайву рідину з організму.

Заготівля квітів липи
Час цвітіння дерева настає, як правило, наприкінці червня. У середньому воно цвіте лише 10-15 днів. Тому потрібно в цей період встигнути зібрати квіти.
Краще збирати квіти у першій половині дня, у теплу погоду. При цьому не варто зривати квіти під час або після дощу.
Зібрані квіти сушать протягом кількох днів у затіненому і добре провітрюваному приміщенні або на вулиці.


Після того, як квіти добре просохли, складаємо їх у баночки та прибираємо у темне місце. Пластиковий посуд не підходить для зберігання суцвіть. При правильному зберіганні корисні властивості липи зберігаються протягом 2 років.

Шкода та протипоказання

З протипоказань необхідно виділити такі:
алергія на цю рослину.
індивідуальна непереносимість ;
З особливою обережністю липовий чай варто вживати тим, хто не переносить мед.

#липовийчай #чайзлипи #липа

show more

Share/Embed