Tak zabijaj warrozę a nie okaleczaj chemicznie .pszczół..2019r11.26.W PASIECE.
owady1 owady1
3.85K subscribers
59,664 views
853

 Published On Nov 26, 2019

2019 12 04 Następna metoda w zwalczaniu warrozy mego pomysłu tuż przed świętami , która zgasi wszystkie dotychczasowe w tym temacie.. TEGO JESZCZE NIE MA W LITERATURZE PSZCZELARSKI. W KOMENTARZU SĄ PRZEJĘZYCZENIA ZA CO SERDECZNIE PRZEPRASZAM. Jeśli kto ma obawy że przez noc może dojść do zaziębienia czerwiu to czerw wyjmujemy w godzinach porannych i np. po 10 godzinach wieczorem zwracamy do ula.W dzień dodatkowo można nakryć płótnem aby zabezpieczyć przed ra bunkami i nie wystawiać na działanie promieni słonecznych . POLECAM CZYTAĆ KOMENTARZE POD NAGRANIEM ------------ jest opisane w nich ZABIJANIE warrozy za pomocom temperatury.
IgorPawlyk.CARNICA

1 dzień temu
Forum Polanka metoda Bee ethik:
"W Bee ethic nie trzeba "oddzielać" pszczół od plastrów, zabiegi warroabójcze są przeprowadzane
w ulu na pasieczysku podczas normalnej pracy rodziny pszczelej.
Autorem metody jest włoski pszczelarz Mauro Tagliaferri, który przy jej opracowywaniu współpracował przez 5 lat z naukowcami z niemieckiego Uniwersytetu w Tubingen. Innowacyjność Bee ethic polega na podgrzewaniu każdego plastra w rodni.
Stosuje się specjalnie przygotowane ramki z opornikami zatopionymi w węzie, które przepływający prąd rozgrzewa do temp. 42° C". Czas zabiegu 120 min.
Pomogło Roztocze Varroa należą do gatunków o małej tolerancji na zmiany temperatury (tzw. organizmy stenotermiczne)- mogą rozmnażać się w zakresie temperatur od 26 do 33 ° C (Rosenkranz i in., 2010; Pätzold & Ritter, 1989), giną w temperaturach powyżej 38 °C (Le Conte i in., 1990).
"..

show more

Share/Embed