Hajduk - Sparta (P) 2:0 (1984 2nd game Quarterfinal)
2.37K subscribers
451,729 views
652

Published On Jul 3, 2009

Hajduk - Sparta 2:0 (1984 Quarterfinal 2nd game) Cetvrtfinale Kupa UEFA 1984 godine. Hajduk je igrao na tri fronta te godine. Osvojio je Kup i bio pri vrhu tablice u prvenstvu. Bilo je puno ozljeda u toj sezoni. Na ovoj utakmici nije bilo Zorana i Zlatka Vujovica, Miljusa i Pesica, zbog ozljeda i zutih kartona.
Sparta je imala jako dobar tim koji je izbacio Real Madrid te godine u prvom kolu i nekoliko igraca je igralo za Cehoslovacku reprezentaciju.
Iskreno, utakmica je bila mucenje za gledat. Rovovska bitka, u kojoj je Hajduk lovio rezultat iz Praga, gdje su izgubili 1:0. Hajduk je pobjedio tek u 119 minuti drugog produzetka.
Sve zanimljivo iz 120 minuta ove utakmice stane u deset minuta skracenog snimka jer je utakmica bila rastrgana i svi su pazili vise da ne prime gol nago da ga daju.
A onda je Sliskovic stupio na scenu, jer je imao talent da odluci utakmicu sa jednim potezom.
Pazi kad sudac dosudi faul u 119-oj minuti i kaze Baki gdje da stavi loptu. Cim je sudac okrenuo ledja, Baka pomakne loptu naprijed, pa malo desno.... i uvali gol.
Baka je u to vrijeme davao golove iz kornera. Ustvari, bas je Zvezdi dao gol iz kornera dva mjeseca kasnije u finalu kupa.